Revenirea din concediul de igrijire a copilului mai devreme de 3 ani

26 january 2019 73

Daca am scris cererea de revenire la munca pe data :XX.XX.XXXX dupa cate zile trebuie sa ma prezint la serviciu dupa depunerea cererii? Daca pana la iesirea in concediul de maternitate, am fost tarificata cu 7 ore zilnic, atunci la revenirea din concediul de ingrijire a copilului, cate ore trebuie sa mi se acorde?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Nu există un termen expres în acest sens, odată cu aprobarea cererii de către angajator puteți reveni la munca pe baza acelorași condiții de muncă reglementate în contractul individual de muncă.

27 january 2019