Revizie tehnica pentru masina românească

26 may 2020 37

Ați menționat într-un răspuns ca este posibila efectuarea unei revizii tehnice temporare pentru o masina straina (in cazul meu românească), din motiv ca nu pot trece frontiera. Am fost la mai multe centre de revizie tehnica din Chisinau și nu au auzit de așa ceva și nu ma pot ajuta. Îmi puteți da mai multe detalii? Ce act prevede acest lucru? Multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Iulian!

Urmează să urcați autoturismul pe remorcă și să-l transportați în România, altfel riscați să fiți sancționat.

Succes.

09 june 2020