Rezilierea contractului de arenda a unui teren agricol

02 december 2021 116

Buna ziua. Doresc sa reziliez in luna aceasta contractul de arenda a terenului incheiat cu un agent economic. Acesta, insa, refuza, motivand ca termenul arendei inca nu a expirat si anul agricol abia a inceput, el a insamantat terenul cu grau. Eu pot sa reziliez contractul aniticipat sau nu?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Rezoluțiunea poate fi efectuată înainte de expirarea contractului cu anumite condiții.

De aceea urmează de analizat contractul Dvs și clauzele care au fost stabilite cu privire la rezoluțiunea pentru a vă comunica un răspuns corect și o posibilitate de a nu vă afecta interesele.

Mă puteți contacta la nr din... mai detaliat profil sau la adresa de pe mail.

03 december 2021