Rezilierea contractului de credit

05 april 2019 140

Ce spune legea referitor la rezilierea contractelor de credit. Adica dupa semnarea unui contract, primirea banilor, este un termen oarecare unde contractul poate fi reziliat (cu intoarcerea banilor primiti)?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună Alexandru,

Debitorul este în drept să denunțe unilateral contractul de împrumut, însă, trebuie să analizați prevederile contractuale și legale pentru a înțelege care sunt consecințele pentru exercitarea acestuia drept.

05 april 2019