Rezilierea contractului de vânzare-cumpărare

03 june 2022 49

Buna ziua ! Am privatizat apartamentul pe bonuri patrimoniale care mi-au fost donate in timpul casatoriei, dar nu mi se recunoaste dreptul unic la apartament. Cum pot rezilia contractul de vanzare-cumparare? Voi putea sa privatizez apartamentul dupa asta? Care este procedura? Mersi mult!

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Legal consultant
  • Other violations

Bună ziua Mihai.

Nu sunt clare împrejurările cauzei Dvs.

Cine nu vă recunoaște dreptul de proprietate? Ați înregistrat contractul de vânzare cumpărare la Cadastru, БТИ, Agenția Servicii Publice?
Cum ați încheiat contractul dacă nu l-ați înregistrat și nu vi s-a recunoscut dreptul de proprietate?

04 june 2022