Santajul telefonic

09 july 2016 96

Cer o consultatie referitoare la santajul telefonic si prin email, e posibil de demonstrat si de atras persoana la raspundere penala?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Ruslan,
Desigur ca este posibil de atras la raspundere persoana care intreprinde actiuni de santaj. Dar pentru aceasta trebuie sa depuneti o plingere pentru a fi initiata o cauza penala. Doar in cadrului unui proces penal este legala identificarea si tragerea la raspundere a persoanei care intreprinde actiuni... mai detaliat de santaj.

09 july 2016