Schimbarea numelui de familie

10 july 2019 12

Bună ziua. Aș dori să-mi recuperez numele de familie de copil. Locuiesc în Spania și aș dori să știu cum pot rezolva această probleme? Și dacă este vreo posibilitate de a se soluționa în puțin timp? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
pemntru început, mergeți la misiunile diplomatice ale MD din Spania cu solicitatea celor enunțate, dacă vi se refuză, va fi necesar să vă apropiați la organul de stare civilă din MD.
Procedura nu durează mult timp, inclusiv, dacă nu greșesc este posibil și executarea la urgență.
puteți contacta la direct... mai detaliat în MD http://www.asp.gov.md/ro/contacte

10 july 2019