Scrisoare catre executor pentru deblocarea cardului social

22 may 2023 49

Buna ziua. Ajutati-ma, va rog, sa formulez o scrisoare catre executor ca sa-mi deblocheze cardul social.

Jurist comments 1

M P
  • Legal consultant

Bună ziua.

Formulați o scrisoare simplă în care informați executorul judecătoresc că, cardul pe care a fost aplicat sechestru este destinat recepționării alocațiilor soaciale de stat, iar conform prevederilor art. 110 alin. (1) Cod de executare, este interzis să fie urmărite veniturile provenite din prestațiile de asigurări sociale și alocaţiile sociale... mai detaliat de stat.
După caz, puteți anexa informații despre contul/cardul bancar care confirmă cele relatate.

Succes.

28 may 2023