Scutire de la impozitul pe venit?

22 november 2019 21

Buna ziua. In 2015 am vandut apartamentul. La momentul vanzarii am fost invalida de gradul 2, eram divortata si aveam un copil minor la intretinere. Cum trebuie sa calculez impozitul pe venit din vanzarea apartamentul?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
***
Daca aveti o somatie de la serviciul fiscal privind plata impozitului, si va incadrati in temeiurile legale de scutire de la impozit, trebuie sa le dati un raspuns argumentat si sa le solicitati excluderea obligatiei fiscale.
Daca aveti nevoie de asistenta in revizuirea somatiei si redactarea cererii,... mai detaliat puteti sa ma contactati la adresa office.potirniche@yahoo.com

22 november 2019