Scutire la salariu pentru mama divorțată

10 july 2018 29

Sunt divorțată, am la întreținere un copil de 4 ani și sunt angajată. Am depus cerere sa mi facă scutire la salariu. Imediat după depunerea dosarului, doar o luna am primit suma totala pe rețineri în loc de 1194 doar 780, apoi a urmat că de obicei 1194. De la contabilitatea instituției mi se spune că la ea in calculator totul e in regulă, insa pe foia mea de salariu, nu. Ce pot face in cazul dat? Mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
În caz că nu ai fost efectuate corect calculele, puteți depune o sesizare la inspecția de stat a muncii, doar că acest fapt va impune un control.

13 september 2018