Se poate schimba prin decizia APL destinatia unui teren, din constructii in agricol, daca terenul este situat in intravilan?

12 may 2019 63

Se poate schimba prin decizia APL destinatia unui teren, din constructii in agricol, daca terenul este situat in intravilan?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Da, o astfel de procedură se efectuează în temeiul unei decizii a APL.

Mai larga informație o puteți găsi în Hotărârea Guvernului pentru aprobarea Regulamentului cu privire la modul de transmitere,
schimbare a destinaţiei şi schimb de terenuri.

13 may 2019