Se returneaza cheltuielile pentru studii in cazul transferului elevului, admis la studii din bugetul de stat, de la Colegiu la liceu?

30 june 2018 35

In cazul in care studentul a fost inmatriculat la studii invatamant profesional tehnic (colegiu) cu finantare din bugetul de stat, iar dupa primul an de studii doreste sa se transfere in clasa a 11 la un liceu, va trebui sa returneze statului cheltuielile pentru acest an de studii?

Lawyer comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Nu, daca Contractul de studii incheiat cu Colegiul nu prevede altceva.

03 july 2018