Sechestre multiple pe conturile bancare, inclusiv cel cu indemnizatia copilului

18 october 2021 182

Buna ziua. Din pacate, am probleme cu executorii. Anul drecut nu am lucat din cauza pandemiei. Anul acesta, unii din executori au scos sechestrele de pe salariu si masina, dar 2 executori nu vor sa le ridice. La unul am avut 3 credite, la doua din ele am stins datoria, a ramas unul, dar oricum nu vrea sa ridice sechestrul. Ma tot poarta cu vorba ca a radiat totul in luna cutare, dar la banca am vazut ca nu e scos sechestrul. Au trecut cateva luni si nimic nu se intampla. Alt executor la fel nu vrea sa scoata sechestrul, nu vrea sa trimita la locul de munca ca sa-mi opreasca din salariu si nici nu vrea sa imi trimita contul la care sa achit. La intretinere am 3 copii minori. Contul cu indemnizatia copilului la fel e sub sechestru, extras banii, dar cine si cum nu am fost anuntata. Ce putem face? Multumim anticipat.

Jurist comments 1

M P
  • Legal consultant

Bună ziua.
Ca opțiune, puteți contesta actele executorului judecătoresc, în cazul în care considerați că acesta nu a acționat legal și aveți dovezi în acest sens.

18 october 2021