Sechestru

03 february 2021 51

Buna! Recent (3 decembrie 2020) am cumpărat un automobil pe procura, dar nu direct de la proprietar (sunt al 3-lea pe procura), dar procura am perfectat-o pe 17 ianuarie 2021. Pe 3 februarie am mers la Cris-Registru sa verific masina, dar are restricții de la executorul judecătoresc (pentru o datorie de 16.000 lei). Ce sa fac in cazul acesta? N-am nici un contact al proprietarului masinii.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc dl. Vadim, să-ți spun cinstit ai dat-o în bară, cine ți-a ticsit automobilul s-a folosit de situație, nu ți-a fost adus la cunoștință,că mașina are restricții. E greu cu ce să te sfătui.Poți să încerci de care executor a fost pus sechestru, pentru a te deplasa la el să... mai detaliat clarifici situația.

05 february 2021