Sechestru aplicat cand nu eram in tara

20 september 2021 95

Salut! Pot sa vin in tara cu avionul, daca am sechestru care a fost aplicat cand nu eram in tara?

Jurist comments 3

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Urmează să faceți diferență între interdicție privind înstrăinarea de bunuri sau a dreptului de a dispune care din acestea și interdicție de a părăsi țara.
În orice caz, o să fiți lăsat să intrați în țară.
Sigur că în cazul interdicției de a părăsi țara, nu o sa fiți lăsat să părăsiți... mai detaliat țara.

20 september 2021
  • Legal consultant

Buna dl. Vasile, colegul meu a încurcar sechestru cu interdicție. Eu răsound, DVS sunteți în drept să intrați în țară, n-o să aveți nici-o urmare, despre sechestru nu se cunoaște la poliția de frontieră.

22 september 2021
Vitalie Onofrei
  • Advocate

de s-a învăța cineva să citească cel puțin întrebarea, ulterior să facă distincție între aceasta și cele enunțate în răspuns, o să mă bucur nespus, dar șanse nu prea...
cum de nu se citează iar legea fără careva sens? dezamăgitor...

22 september 2021