Sechestru pe apartament

24 september 2019 126

In 2015 am avut probleme cu o companie de creditare. Problema a fort rezolvata, am achitat toate datoriile, dar abia acum am aflat ca am sechestru pe apartament. Ce sa fac in acest caz?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

dacă dvs ați stins datoriile pentru care credeți că vi sa aplicat sechestru atunci acesta la fel urma să fi ridicat de pe bunul dvs imobil.

Cel mai probabil există un alt dosar de executare unde aveți calitatea de debitor pentru care vi sa aplicat acest sechestru, or dacă dvs... mai detaliat ați achitat datoria companiei de creditare, solicitați informația despre executorul judecătoresc în gestiunea căruia se afla dosarul spre executare prin care sa-l notificați printr-un act confirmativ emis de către compania de creditare precum că fatoria este achitată integral, pentru care solicitați ridicarea sechestrului de pe bunul imobil respectiv.

24 september 2019