Sechestru pe cardul salarial

11 march 2021 26

Buna ziua. In ce termen executorul judecătoresc trebuie să ridice sechestrul de pe conturi după achitarea datoriei? Am avut pus sechestru pe cardul salarial, dar acum vreau să iau un credit de la banca unde primesc salariul. Ar putea fi sechestrul motiv ca banca sa nu-mi acorde acel credit?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Vasile, conform Codului de executare asupra sechestrului nu există termen de prescripție. Cum o să luați creditul și dacă o să afle executorul, eu vă asigur, că executorul o să influențeze asupra creditului luat, Cel mai bine achitați creditul luat deja.

13 march 2021