Sechestru pe mașina cumpărată în rate

26 january 2023 53

Bună ziua. Am cumpărat o mașină cu achitarea în rate. Am restanțe la plata pensiei alimentare. Creditorul (judecătorul, executorul etc.) poate pune sechestru pe acea mașină?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc Nicolai, după ce v-a fi pronunțată o hotărâre de instanță, juristul de la companie o să facvă rost de TITLU executoriu, care o să fie înaintat la executorul și atunce, executorul o să fie îndrept să pună sechestru pe a/m DVS.

27 january 2023