Sechestrul contului bancar

15 august 2021 77

Buna ziua. Executorul judecatoresc a pus serchestru pe contul bancar, pentru recuperarea unei datorii de 4.300 lei. Intrebarea mea este: daca in contul bancar vor ajunge acesti bani si vor fi extrasi de executor, procesul se va inchide sau nu? Sau in caz ca inchid mai repede prin transfer direct aceasta datorie, in cat timp se va scoate serchestrul?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Veronica, cu cît mai opurtun o să vă achitați cu datoria, cu atînt mai operativ executorul o să închidă datoria.

15 august 2021