Servicii autosalubritate

24 march 2020 84

Bună ziua. Îmi spuneți vă rog cum putem legal să obligăm doi locătari din bloc să achite serviciile de autosalubritate? Recent ne-au fost sistate aceste servicii pe tot blocul pentru ca doi locatari (care au semnate contract de prestare servicii cu cei de la autosalubritate) nu au achitat facturile mai bine de 1 an si are de suferit un bloc întreg din cauza lor. Mulțumesc!

Jurist comments 1

Alexandru Ţurcan
  • Advocate

Cei care platesc - sa dea in judecata Autosalubritate pentru neindeplinirea contractului. Autosalubritate trebuie sa ii actioneze in judecata pe cei vinovati, dar nu sa ii pedepseasca pe cei care platesc.

24 march 2020