Sex cu persoana 17

02 november 2018 149

Am avut relatii sexuale cu o persoana de 17 ani (eu am 21). S-a intamplat de comun acord, nu am impus-o. Au aflat parintii despre asta din mesajele mele de pe instagram (unde scriam ca vreau relatii) si acum ma preseaza ca trebuie sa ma insor cu ea, sau fac puscarie. Pot sa fiu tras la raspundere penala?

Jurist comments 2

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Daca totul a fost de comun acord, nu o sa faceti puscarie. Dar vedeti ajungeti la un numitor comun cu parintii.

02 november 2018
  • Legal consultant

Dl. Marin, noi cunoaștem că părinții au un singur scop să mărite fata lor, nu importă este dragoste, relații bune și altele. Dacă fata e de treabă - acceptă propunerea lor, dacă nu - vezi și tu.

04 january 2020