Soția a plecat cu copii peste hotare

18 march 2022 132

Bună ziua! Soția a plecat peste hotare cu doi copii ai noștri, fără să mă anunțe. Nu trăim împreună de doi ani, dar nu suntem divorțați oficial. Nu i-am dat acordul să ia copiii pe termen lung. I-am dat acordul un an în urmă pentru ca să poată pleca cu copiii în vacanță la mare. Cum să procedez dacă vreau să întorc copiii acasă?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc Mihail, e o situație stupidă, soția s-a folosit de o șansă, de a ieși din țară, cu acordul DVS. Mult depinde în ce țară a plecat și dacă sunt încheiate convenții juridice între țările noastre. Mai în scurt, la momentul de față n-ai să poți aduce copii în țară.... mai detaliat Încearcă să ,ă contactezi la viberul de pe telefonul +37368669950, vom discuta.

18 march 2022