Soția a plecat de acasă, a lăsat copilul cu mine

29 january 2019 30

Buna! Soția a plecat de acasă, a lăsat copilul acasă cu mine. Acum il suna și-i spune ca o sa vina să-l ia. Ce trebuie sa fac?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Explocați mai în detaliu sotuația.
Sunteți divorțați cu soția?
Dacă da, atunci cu cine a fost stabilit domiciliul copilului?
Soția dorește să ia copilul cu stabilirea domiciliului acestuia peste hotare? Atunci va avea nevoie de acordul dumneavoastră autentificat notarial.
Puteți solicita stabilirea domiciliului copilului cu dumneavoastră în caz de divorț.
Explicați mai în detaliu,... mai detaliat pentru a vă comunica posibilele soluții.

29 january 2019