Sotul are credite neachitate

08 september 2021 192

Buna! Sotul are credite pe care nu le achita si i-a fost blocat contul bancar. O cunostinta vrea sa-mi faca un transfer bancar. E posibil sa-mi inghete banii acolo?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Dacă contul dvs bancar este blocat de către executorul judecătoresc atunci suma va fi reținută automat și transferată la contul executorului.

Soluție eficientă pentru dvs este ca să vă efectueze transferul pe un cont al dvs ce vă aparține dacă nu aveți intentată o procedură de executare asupra dvs.

09 september 2021