Soțul este fidejusor și mi-a fost aplicat sechestru pe contul bancar

15 november 2022 72

Bună ziua. Soțul meu a depus semnătura că persoana de încredere pentru o persoana care a împrumutat niște bani de la altă persoană. Acum debitorul refuză să întoarcă banii și creditorul a ajuns până la executor. Acesta a aplicat sechestru pe cardul meu, motivând că avem buget comun. Ce se întâmplă cu banii mei - sunt înghețați în cont până la rezolvarea problemei sau banii sunt extrași în contul datoriei? Mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Advocate

CNA iubește așa cazuri. Pornesc cauze penale în baza art. 328 Cod Penal, după ce executorii devin mai blinzi ca pisicile. Depuneți plângere. Succes

16 november 2022