Spalatorie auto automata

17 march 2021 45

Buna! Vreau sa deschid o spalatorie auto automată in Chisinau. De ce autorizatii/alte documente am nevoie? Unde ma pot adresa pentru a primi o consultatie in aceasta privinta?

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună ziua. Trebuie să vă adresați Centrului de Sănătate Publică Chișinău pentru a clarifica dacă aveți nevoie de Autorizație sanitară de funcționare, Inspectoratului Ecologic (Chișinău) referitor la obținerea Avizării necesare activității și după aceasta trebuie să notificați Direcția Comerț, Alimentație Publică și Prestări Servicii în vederea începeri activității descrise.

18 march 2021