Ștampilă SRL

11 july 2018 44

Denumirea de srl și denumirea de brand sunt diferite. Eu pot să pun logo-ul bradului pe stampila? Și denumirea brandului este legat cu Moldova, de genul "MoldavianHeart" ?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua,
Ștampila conține următoarele date: denumirea firmei, forma organizatorico-juridică, numărul și data de înregistrare/codul fiscal al întreprinderii.

13 july 2018
Andriana Brasoveanu
  • Legal consultant

In completare, design-ul poate fi diferit, continutul informatiei trebuie sa fie exact cum a indicat Igor. Deci, sunteti in drept de a adauga doar desene, cum ar fi de exemplu: compania se numeste Marco Construct SRL, iar in mijlocul stampilei se imprima o casa in constructii.

13 july 2018