Student bugetar

03 october 2021 54

Buna ziua. Anul acesta absolvesc anul 4, ciclul licență la buget si vreau sa imi continui studiile la masterat la o alta profesie. Am nevoie de niste precizari: daca doresc sa continui studiile la masterat, sunt obligata sa intorc banii statului pentru studiile facute la buget (licenta) sau sa lucrez 3 ani? Pot sa imi shimb profesia la ciclul masterat?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna d-na Ana, tot dfepinde de contractul, care l-ați avut cu administrația instituției de învățîmînt, unde sunt perfectate întrebările puse de DVS.

06 october 2021

Cred ca este o lege totusi pentru toate universitatile?

06 october 2021