Studio de videochat în Moldova

29 november 2022 127

Bună ziua. Este legal să deschizi un studio de videochat in Moldova?

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Legal consultant
  • Other violations

Salut Alexandru, in RM aceasta activitate nu este legala, riscati ani grei de puscarie ori legiuitorul moldav califica aceste actiuni drept proxenitism, adica îndemnul sau determinarea la prostituţie ori înlesnirea practicării prostituţiei, ori tragerea de foloase de pe urma practicării prostituţiei de către o altă persoană, dacă fapta nu întrunește... mai detaliat elementele traficului de ființe umane.

Daca sunteti determinat de a încerca o astfel de afacere vă îndemn să treceți prutul, ori în țara vecină , România, această activitate este legală.

Succes !
Dacă aveți întrebări suplimentare mă puteți contacta pe email rotaru.help@gmail.com

30 november 2022