Sunt fidejusor pentru o persoana care a luat un credit

30 july 2020 63

Buna ziua sunt fidejusor pentru o persoana care a luat un credit! Persoana care a luat creditul se judeca cu creditorul pentru ca nu este de acord cu suma exorbitanta pentru intarziere! La moment parintii doresc sa vanda imobilul in care sunt domiciliat si eu, dar nu pot pentru ca acesta este pus sub sechestru de executorul judecatoresc! Ce pot face ca parintii sa poata vinde imobilul? Mersi!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Ion,

Să discute cu Executorul judecătoresc pentru ca să scoată de sub sechestru imobilul. Dacă aveți alte bunuri mobile/imobile, puteți să negociați să le pună sechestru doar pe ele.

31 july 2020