Sunt fidejusor si vreau sa cumpar un apartament

25 may 2022 33

Buna ziua. Sunt fidejusor pentru un credit luat de fiul meu. Acum, vreau sa cumpar un apartament, dar cei de la banca mi-au respins cererea. Zic sa gasesc alt fidejusor in locul meu? Ce sa fac acum?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Oleg,

Banca a refuzat sa va a ofere credit doar pe motiv ca sunteti fidejusor? Dvs ati comunicat bancii despre faptul ca sunteti fidejusor sau cum ei au aflat despre acest lucru?

Aveti posibilitate sa negociati sa aduceti alta persoana ca garant(fidejusor) in locul Dvs. daca asta constituie un impediment... mai detaliat pentru acordarea creditului.

O zi buna!

03 june 2022