Sunt în drept să deschid o piață agroalimentară deținând certificatul de înregistrare a gospodăriei țărănești?

02 march 2022 11

Bună ziua. Dețin un certificat de înregistrare a gospodăriei țărănești și aș dori să deschid o piață agroalimentară, însă din discuții cu alte persoane care dețin gospodării țărănești, am înțeles că nu am așa drept, din motiv că legea nu prevede astfel de gen de activitate. În acest caz, trebuie să deschid întreprindere individuală sau SRL care prevede astfel de gen de activitate?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Popescu, eu vă propun să vă adresați la oficiul fiscal din raza de domiciliul cu o cerere pentru a vă explica la întrebare pusă.

05 march 2022