Sunt in proces de judecata cu fosta concubina pentru stabilirea paternitatii

24 january 2019 81

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog: daca sunt in proces de judecata cu fosta concubina pentru stabilirea paternitatii, poate ea pleca cu copilul la trai in alta tara fara acordul meu? Am pornit proces pentru stabilirea paternitatii,vreau sa-mi recunosc copilul, dar mama copilului se eschiveaza. Nu vrea sa vina la judecata, deja la 3 sedinte nu s-a prezentat.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună D-le Ruslan,

Atât timp cât încă nu este stabilită filiația copilului nu puteți face prea multe.
Ati solicitat deja numirea expertizei.

25 january 2019