Sunt in termen de probatiune, dar am incalcat din nou legea

26 november 2019 64

Sunt in termen de probatiune, dar am incalcat din nou legea si, drept consecinta, mai am un proces deschis pe numele meu. Ce risc acum? E posibil sa fiu privat de libertate?

Jurist comments 2

  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua!

Exista riscul foarte mare ca instanta sa va aplice pe langa pedeapsa pentru cea din urma infractiune, pedeapsa aplicata pentru prima infractiune a carei executare a fost suspendata conditionat.

Puteti, inclusiv, fi privat de libertate. Totul depinde de tipul infractiunilor comise (pedepsele aplicabile) si intimei convingeri a... mai detaliat instantei.

27 november 2019
  • Legal consultant

Faceți cunoștiință cu prevederile art. 91 CP și art.85 CP, e o situație neplăcută.

29 december 2019