Suspendarea permisului de conducere

12 february 2019 232

Am fost privat de dreptul de a conduce pe o perioada de 3 ani si au trecut 5 ani. Am trecut examenul medical, psiholog, narcolog si asa mai departe. Pe urma am fost sa-mi obtin permisul prin orice modalitate (de ex., sa dau examen sau proba), de acolo m-au trimis la Chisinau la Inspectoratul national de probatiune. Este corect?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Nelu.

Presupun că vi s-a făcut trimitere la INP pentru a frecventa programului probațional antialcoolic și antidrog conform art. 21(1), alin. (2) din Legea privind siguranţa traficului rutier.

11 september 2019