Tatăl nu respecta programul de întrevedere cu copilul

05 july 2020 53

Bună ziua! Am o fetita în vârsta de 5 ani și sunt divorțată de tatăl fetiței de 3 ani. Fetița are domiciliul la mine. Avem un program stabilit de instanță: 2 zile în weekend la mama și 2 zile la tată. Dacă tatăl nu respecta programul de vizita și nu aduce fetita acasă așa cum am stabilit, ce are trebui eu ca mama sa fac? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

D-na Emilia, apelați la organul de tutelă, aduceți la cunoștință că ex. soțul încalcă regulile, Concomitent indicați că o să vă adresați în instanța de judecată.

06 july 2020