Taxa vamală pentru laptop

11 october 2021 42

Bună ziua. Vreau să cumpăr un laptop într-un magazin online și din start vreau să aflu care sunt cheltuielile de import în RM. Din câte am putut investiga, acesta nimerește la sub-poziția tarifară 8471 30 000, dar nu am putut găsi careva informație privind taxa vamală pentru această categorie de produse.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Dionis, ai încercat să eși cu o cerere la Vama Chișinău cu întrebarea menționată în mesaj.

11 october 2021