Telefon luat in rate si neachitat

06 february 2019 44

Buna ziua. Ajutati-ma, va rog, cu un raspuns! Am luat in urma cu trei ani un telefon in credit si am achitat doar jumatate din pret. Acum sunt peste hotare. Mama mea e sunata in toata ziua de un executor judecatoresc si amenitata ca ma vor da in cautare, ca ma vor aduce cu forta, ca voi face puscarie si tot asa. Bunuri pe numele meu nu am. Spuneti-mi, va rog, in cel mai rau caz ce se poate intampla?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Natalia,

În cel mai rău caz puteți ajunge chiar sa fiți privata de libertate dacă, o sa continuați sa va eschivati de la executare.

Tot ce ați scris e adevărat!

Expediati bani mamei sa achite din numele Dvs.

06 february 2019