Telefon neachitat pana la capat

16 january 2022 69

Buna ziua. Este posibil sa-mi puna interdictie daca nu am achitat pana la urma un telefon cumparat cu credit?

Jurist comments 1

  • Legal consultant
  • Other violations

Bună Mihaela, creditorul poate să vă aplice anumite penalităţi în dependenţă de clauzele contractuale, în caz că nu rambursaţi suma datorată pot să se adreseze unor organizaţii/instituţii terţe de recuperare a surselor financiare sau de a vă da în judecată, puteţi verifica contul bancar, dar ţin să menţionez că ele... mai detaliat pot fi aplicate doar printr-o hotărâre judecătorească.

Succes!

18 january 2022