Teren aferent blocului de locuit

23 may 2021 47

Blocul de locuit este din 1985, noi am cumpărat apartament în acesta în anul 2013. De atunci o familie de vecini ne intimidează, chiar a distrus spațiul verde din fata blocului și a amenajat o parcare. Acum ne filmează cum parcăm mașina în fața blocului. Este legală amenajarea unei parcări auto chiar sub ferestrele apartamentelor, la nici un metru distanta de la intrarea în scară? Intrarea blocului este cu acces liber.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Orice amenjarae a unei astfel de parcări este ilegală, desigur că intimidările nu-și regăsesc temeiuri legale.
Prin urmare, scrieți o plângere atât la organul de poliție cât și la pretură unde veți invoca cele indicate aici pentru a fi sancționat.

24 may 2021