Teren agricol care a fost atribuit in 1994, dar niciodata pus la dispozitie

03 may 2023 18

Buna ziua. In 1994 mi-a fost eliberat certificat de propritate asupra unui teren agricol cu suprafata de 0.9 ha si bonitatea 59. Cu toate acestea, terenul nu mi-a fost transmis in posesie cu argumentul ca am fost prea putin timp membru de colhoz, mai exact in perioada 10.09.1991 - 01.07.1992. Mai pot acum depune cerere la primarie pentru obtinerea acelui teren si care sunt sansele mele de a-l dobandi?

Jurist comments 1

  • Advocate trainee
  • Other violations

HRISTOS A INVIAT!!! Da, sigur sunt sanse, odata ce mi s-a transmis prin acte confirmative, puteti solicita. Pentru detalii puteti suna la nr. de telefon 069049267.

04 may 2023