Timp de doi ani mi-a fost calculat gresit salariul

05 january 2020 91

Am fost angajata in 2016 cu studii superioare, dar pana in 2018 am primit salariu ca pentru studii medii. Pot da angajatorul in judecata? De ce documente am nevoie? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Va recomand mai intai sa discutati asta cu angajatorul.
Depuneti o cerere in scris angajatorului privind recalculul si achitarea salariului restant.
Daca aveti nevoie, va pot acorda asistenta in elaborarea cererii respective (sau a cererii de chemare in judecata, daca angajatorul deja a refuzat solutionare amiabila).

Eventual, puteti sa... mai detaliat ma contactati la adresa de email: office.potirniche@yahoo.com

06 january 2020