Titlu executoriu privind demolarea unei constructii neautorizate

18 november 2020 52

Titlul executoriu privind demolarea unei interventii neautorizate la un bloc de locatari a fost remis de catre judecator la Agentia de Supraveghere Tehnica, iar Agentia l-a expediat catre Primarie, fiindca nu are atributii de executor. Primaria, la randul sau, timp de 8 luni nu a intreprins niciun fel de masuri. Ce urmeaza sa facem? Ce termen are un titlu executoriu? Titlul executoriu a fost emis de judecator in baza chemarii in judecata de catre Agentie a contravenientului.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Ecaterina, ca să urgentați executare titului, vă adresați la Agenție a contreventului cu o cerere, unde să puneți întrebare examinării și executării titului. Altfel o să mai stați multă vreme pînă cînd ei se vor trezi din somn, succese.

19 november 2020