Transferul pensiei militare din R. Moldova în Romania?

26 march 2018 174

Bună ziua! Spuneţi, vă rog, ar fi oare vreo modalitate de a-mi transfera pensia militară din R. Moldova în Romania? Actualmente sunt pensionar militar şi cineva a spus că la moment nu poate fi transferată pensia militarilor din R. Moldova. Oare chiar aşa o fi? Atunci dacă trecem cu traiul într-o altă ţară murim de foame? Stimaţi avocaţi, poate este vreo soluţie legală?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna D-le Leșan,
O asemenea întrebare ar fi cazul să o adresați autorităților respective din România sau să consultați un specialist în domeniu din România.

26 march 2018