Trebuie de cumparat de la profesoara?

04 april 2019 27

Buna! Am asa o problema, profesoara mea de educatia tehnologica a spus ca trebuie sa facem vaza de flori care o sa fie pe din afara din piele. A spus ca pielea trebuie s-o procuram de la ea. Ea costa 45-50 lei (depinde de marime). Bani la moment nu am, avem probleme financiare in familie. Poteti va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa-i platesc sau nu si de ce?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Nu puteți fi obligat la cumpărături in formatul care se impune, ci puteți ide tifica un alt loc/persoana pentru cumpărătură.
Daca vor surveni consecințe negative, puteți depu e o plingere in acest sens la administrație sau Direcția invațamint/minister.

04 april 2019