Trecerea masinilor la vama

07 may 2018 70

Buna! Poate cineva din experti sa se dea cu parerea asupra asa ziselor oferte de munca, pe citeva ore cu pasaport biometric, treci masina adusa din UE la vama Ucraina, mergi cu pasaport biometric, ei te duc si te aduc inapoi. Mai apoi, dupa un an iti pun interdictie fiindca nu ai scos masina din tara. Imi poate spune cineva: cine aplica amenda in cazul dat si ce se poate de facut in acest caz? Unde se poate de adresat? Multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Ana,
Pot să vă comunic că deja sunt persoane care s-au adresat aici cu întrebări că li se aplică deja amenzi pentru chestiile date, iar amenzile aplicate sunt mult mai mari decât acei bani ușori pe care doresc să-i obțină.

07 may 2018