Trecerea terenului în proprietate!

29 january 2022 85

Salut! Sunt proprietarul unei case de locuit și mai am și un teren agricol (grădină). La primărie terenul agricol (gradina) are mărimea înregistrată de 0,50 ha, iar la oficiul cadastral mărimea este indicată 0,53 ha. Eu am achitat timp de 20 ani impozite ca pentru 0,53 ha. Doresc sa vă întreb dacă există lege ca să trec în proprietate aceste trei parcele?

Jurist comments 1

  • Advocate

Trebuie de verificat la cadastru, poate deja sunteti proprietar.

16 february 2022