Trimiterea pozelor private

03 october 2019 35

Spuneți-mi va rog, dacă o persoana folosește pozele mele sau ale noastre in scopuri de a face cunoștința cu alte cupluri pentru relații intime, dar eu nu aprob raspandirea pozelor cu caracter personal și nici modul respectiv de viață dublă, ce pot face? Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna!

În acest caz vă puteți adresa cu o plângere atât Centrului Naţional pentru Protecţia Datelor cu Caracter Personal, cât și la Procuratură, iar persoana riscă să fie atrasă la răspundere contravențională, inclusiv și penală, în dependență de caracterul pozelor Dvs. care le-a distribuit terților fără acordul Dvs.

04 october 2019