Un angajat care s-a pensionat a ramas sa lucreze pe contract pe perioada nedeterminata

30 april 2020 80

In 2013 a fost angajat un conducator auto, iar in 2017 persoana in cauza s-a pensionat pentru limita de varsta, dar angajatorul nu a modificat contractul individual de munca atunci si angajatul a ramas cu contract pe perioada nederteminata. Acum eu vreau sa-l eliberez din serviciu. Care este procedura corecta in acest caz?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Sa se emita ordin de concediere. Sa se aduca ordinul la cunostinta salariatului, sub semnatura.

30 april 2020