Un ciob de sticla in kebab

28 september 2019 35

Am facut comanda livrare la domiciliu de la un local. In timp ce mancam kebabul, am gasit un ciob de sticla. Vreu sa cer compensatie. Cum pot sa o fac?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Întâi de toate este necesar să-i înaintați o reclamație față de comerciant, iar în cazul în care nu vă satisface cerințele sau nu ajungeți la un numitor comun adresați-vă în instanța de judecată.

Pentru a putea confirma temeinicia pretențiilor față de comerciant faceți fotografii produs alimentar și păstrați bonul de... mai detaliat casă.
Dacă există martori împreună cu care ați luat masa ar fi perfect pentru a confirma cele susținute de către Dvs.

29 september 2019